PL | EN

Jak poszukiwać pracy, kiedy nadal jesteś zatrudniony

Poszukiwanie pracy, gdy nadal jesteś zatrudniony, może być wyzwaniem, ale istnieje kilka strategii, które pomogą Ci w tym procesie.
Przede wszystkim zachowaj dyskrecję. Jeśli szukasz nowej pracy, ważne jest, aby nie dzielić się tymi informacjami ze współpracownikami.
Skoro jesteś nadal zatrudniony, poszukiwanie pracy może być czasochłonne. Ustal harmonogram, w którym poświęcasz określoną ilość czasu na szukanie nowej pracy, np. wieczory i weekendy.
Wykorzystaj swoją sieć kontaktów, aby dowiedzieć się więcej o potencjalnych ofertach pracy, zarejestruj się na portalach zawodowych, takich jak LinkedIn, aby zwiększyć swoją widoczność w branży. Jeżeli masz już swój profil, przyjrzyj mu się dobrze i uatrakcyjnij go.
Ważne jest dopasowanie swojego CV i listu motywacyjnego do wymagań każdej oferty pracy, na którą aplikujesz. Podkreśl swoje umiejętności i osiągnięcia, które są istotne dla danej pozycji.
Rozsądnie planuj rozmowy kwalifikacyjne. Postaraj się ustalać je w czasie, który nie koliduje z twoją pracą. Dobrym rozwiązaniem, jest przeprowadzenie pierwszej rozmowy przez telefon lub on-line. To zaoszczędza czas.
Podczas poszukiwania pracy unikaj używania swojego obecnego szefa lub współpracowników jako referencji. Możesz poprosić o referencje od byłych pracodawców i współpracowników. Poszukiwanie pracy może być frustrujące, ale nie rezygnuj przed czasem z obecnego zatrudnienia, dopóki nie otrzymasz oferty zapisanej na papierze i podpisanej. Upewnij się, że wszystkie warunki nowej pracy są jasne, zanim złożysz wypowiedzenie u obecnego pracodawcy.
Nawet jeśli szukasz nowej pracy, nadal bądź profesjonalny w swojej obecnej roli. Wykonuj swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem, aby utrzymać dobre relacje i pozytywne referencje.
Pamiętaj, że szukanie nowej pracy może wymagać czasu i wysiłku. Bądź cierpliwy i trzymaj się swoich celów, a wkrótce uda Ci się znaleźć odpowiednią prace. Powodzenia!